Striekaná izolácia po celom území Slovenskej republiky na kľúč

Striekaná izolácia

Náklady na energie z roka na rok sú vyššie, pričom chladenie počas letných mesiacov býva niekoľko násobne drahšie ako vykurovanie v zime. Technologicky správne izolovaný dom si počas zimy udržiava teplo a v lete príjemne chladí. Ak si však chcete uchovať konštantnú teplotu, kvalitná striekaná izolácia je pre vás to správne riešenie. Vo všeobecnosti je známych viacero druhov izolácií, ktoré sa na trhu bežne vyskytujú, napríklad: minerálna vlna, sklené vlákno, ovčia vlna, drevitá vlna (drevovlákno), celulóza a pod.  Naša striekaná izolácia sa od ostatných izolačných materiálov líši tým, že zamedzuje cirkulácii vzduchu, čím nevznikajú tepelné straty a dokonca nezadržuje vlhkosť. Výhody penovej izolácie znamenajú zníženie energetickej spotreby, úsporu finančných prostriedkov na vykurovanie a údržbu. Vďaka tomu, že nepoužívame skleníkové plyny, znižujeme emisie CO2 vo vzduchu a šetríme aj životné prostredie.

Vďaka našej kvalitnej izolačnej pene sa zlepší kvalita vášho života – izolačná pena znižuje hluk, minimalizuje tvorbu plesní a znižuje tak vznik respiračných ochorení.

Prečo striekaná izolácia?

Odpad

Pri aplikácii sa vôbec netvorí odpad. V prípade demontáže je to bezprašný a zdraviu nezávadný odpad, ktorý sa likviduje ako stavebný alebo komunálny odpad. V tom lepšom prípade sa recykluje a používa sa ako prísada do stavebných materiálov.

Hrúbka

Keď sa zamyslíte koľko izolácie potrebujete, keď chcete dostatočne izolovať podkrovie domu bežnou izoláciou ako je vata. Na porovnanie. V našich klimatických podmienkach pri prekladanej izolácii vatou potrebujete najmenej 50 až 60 cm izolácie, aby ste dosiahli dokonalú vrstvu izolácie. Pri striekanej izolácii je to len 25 až 30 cm. Týmto spôsobom dokážete ušetriť pomerne dosť priestoru, a to hlavne v podkroví domu.

Hygiena

Tam, kde vzniká vlhkosť, vznikajú plesne. Izolácia musí predovšetkým prepúšťať vlhkosť, ktorá sa v domácnosti vytvára napr. varením, umývaním alebo samotným dýchaním. Striekaná izolácia dokáže túto vlhkosť z vášho domova vďaka svojim schopnostiam uvoľniť a nevzniká v nej žiadna pleseň. Zamedzuje prašnosti a je antialergická. Hlodavce a hmyz ju nevyhľadávajú a nie je pre nich zaujímavá!

Tepelné mosty

Tepelný most je nedokonalé zaizolovanie priestoru, kde vzniká výmena tepla, čo má za následok, že na miestach, kde je takýto uník tepla, sa vytvára kondenz, a to spôsobuje vlhnutie stavby a vznik plesni! Vďaka striekanej izolácii sa nanášaná PUR izolácia dostane aj na také miesta, ktoré bežnou izoláciou nedokážete vyplniť a zaizolovať.

Oheň

PUR izolácia v dnešnej dobe musí spĺňať protipožiarnu normu E, čo znamená, že nedokáže horieť za podpory ohňa! Pozor!!!! Nie všetky PUR izolácie spĺňajú protipožiarnu normu E, preto je dôležité poznať pôvod a certifikát kvality aplikovaného materiálu.

Environmentálna izolácia

Jeden z faktorov, prečo mnoho ľudí nepovažuje polyuretán za udržateľný materiál, je jeho pôvod a výroba, pretože produkuje emisie CO2. Ak však podrobne analyzujeme jeho použitie ako izolačného materiálu, vyhýba sa oveľa viac emisiám, než produkuje.

Zvuková izolácia

Ľahká PUR izolácia s otvorenou štruktúrou buniek je aj vynikajúci izolant zvuku. Váš spánok už nebude rušený vonkajším hlukom.

Striekaná penová izolácia s otvorenou bunkovou štruktúrou je druh izolačnej peny, ktorej bunky nie sú úplne uzatvorené. Jej vzhľad sa podobá špongii. Takýto druh izolačnej peny obsahuje menej chemikálií a má vzduchoizolačné a zvukoizolačné vlastnosti. Avšak, nedá sa využiť ako hydroizolácia, a preto sa používa predovšetkým vo vnútorných priestoroch, ako izolácia podlahy, stien, podkrovia a pod. Striekacia polyuretánová izolácia sa aplikuje na stavenisku bez prerušenia práce a dodatočných prvkov na upevnenie a ochranu izolačnej vrstvy, ktorá je problematická pri výrobe prefabrikovaných izolácii.
Aplikácia je založená na rovnomernej rovnomernom aplikovaní polyuretánovej peny na vopred pripravený podklad vo vrstvách s hrúbkou približne 15-20 cm, ktorá je minimálna pre kvalitnú izoláciu. Izolácia môže mať v konečnom dôsledku akúkoľvek hrúbku – odporúčaná hrúbka izolácie, aby spĺňala prísne normy roku 2021 je 25 až 30 cm pri otvorených bunkách. Striekaná polyuretánová pena je plne kompatibilná so stavebnou legislatívou EÚ, má patričné technické osvedčenia a certifikáty a môže byť použitá ako tepelná izolácia v stavebníctve.

Našim zákazníkom garantujeme:

precíznosť a rýchlosť
slušnosť a férovosť
dodržanie stanoveného termínu
spokojnosť zákazníka

Mäkká striekaná izolácia​

Mäkká pena skvele zaizoluje a na rozdiel od sklenej vaty či celulózy má nulovú potravinovú hodnotu a nechutí hlodavcom ani iným škodcom. Utesní každú škáru a nenechá voľnú žiadnu medzeru. Nemusíte sa teda báť ani vzniku plesní. Skvelo sa hodí ako izolácia striech, priečok, stien, stropov a na miesta, ktoré sú menej namáhané. Je paropriepustná, vzduchotesná a funguje aj ako zvuková izolácia, preto je možné ju použiť aj v miestach náročných na hluk. Poradí si aj s vlhkými miestnosťami.

292482412_454784729986262_4249333065026816754_n

Využitie striekanej izolácie

Výhody

Stredne tvrdá izolácia a hydroizolácia

Stredná pena „uzavretá štruktúra“ je odvodený od bunkovej štruktúry hotového izolačného materiálu. Hustota izolácie z polyuretánovej peny obsahuje malé uzavreté bunky naplnené penou bez poškodenia ozónu. Pena s uzavretými bunkami má navyše nízku priepustnosť pre vlhkosť a vynikajúcu odolnosť proti vode. Poskytuje vynikajúcu izoláciu, vytvára monolitickú úplne utesnenú bariéru proti vlhkosti a vzduchu. Jednou z vlastností, ktorá určuje či sa materiál dobre chová ako tepelná izolácia, je tepelná vodivosť.

Ak porovnáme tepelnú vodivosť hlavných izolačných materiálov, zistíme, že polyuretánové systémy ponúkajú lepšiu izoláciu vďaka svojej extrémne nízkej úrovni vodivosti.

Výhody

Možnosti aplikácie

Využitie hydroizolácie

Tvrdá pena

Striekaná penová izolácia s uzavretou bunkovou štruktúrou – tvrdá izolačná pena

Striekaná penová izolácia s uzavretou bunkovou štruktúrou je oveľa hustejší typ izolačnej peny, pretože má hustejšiu štruktúru buniek. Voda v kvapalnom skupenstve má väčšie častice ako má štruktúra tvrdej peny, a preto sa cez ňu voda nedokáže dostať. Tvrdá izolačná pena sa môže využiť ako hydroizolácia, parozábrana a tepelná izolácia. Takýto druh izolácie sa dá využiť pri zatepľovaní tak vnútorných ako aj vonkajších priestorov. Najčastejšie sa využíva ako izolácia obvodového plášťa, strechy, plochej strechy, klenutých stropov, základov, potrubí, skladov, nádrží, bazénov, automobilov, mraziacich zariadení a pod.

Podlahy, stropy

Tepelná izolácia podlahy je veľmi dôležitým prvkom zateplenia stavby. Ak z podlahy sála chlad, len ťažko sa v dome zbavíme celkového pocitu zimy. V mnohých objektoch je problém s chladom hlavne na prvom nadzemnom podlaží, teda od pivničných priestorov a suterénov.

Steny

Naša striekaná izolácia je vhodná pre všetky typy stavebných konštrukcií. Na zateplenie stien a stropu možno použiť mäkkú, ale aj tvrdú penu. Mäkkú penu používame na miestach, kde môže byť skrytá a príliš sa nezaťažuje, napr. pod sadrokartón alebo OSB dosky. Stredná pena je izoláciou, ktorá úspešne bráni vlhnutiu stien a vytváraniu plesní. Ideálna je aj na aplikáciu v suterénoch a pivničných priestoroch. Veľmi často sa využíva na izoláciu stropov u komerčných objektov s trapézovou konštrukciou, kde sú veľké problémy s tvorbou kondenzácie a následným s kvapkávaním.

Striekaná izolácia je systém pre izoláciu stien a stropov ideálnym materiálom

Výhodou dvojzložkovej peny je, že sa nanáša v oveľa menších vrstvách ako ostatné izolačné materiály. S pribúdajúcimi rokmi navyše nestráca izolačné schopnosti a nechutí škodcom. Výsledkom je teda hygienicky čistá, efektívna, doživotná izolácia stien či stropov.

Izolácia plochej strechy

Počas posledných niekoľkých desaťročí sa popularita striekanej penovej izolácie zvýšila a stala sa obľúbeným riešením pre ploché strechy, ale aj pre strechy s nízkym sklonom strešného materiálu, ktorý si môžu vybrať ekologicky uvedomelí spotrebitelia.

Tvrdá pena(uzavreté bunky)  je dvojzložkový polyuretánový systém (polyol a izokyanát) formulovaný pre získanie tuhej peny s uzavretými bunkami, ktorá sa nastrieka na miesto pre tepelnú izoláciu.

Naša striekaná izolácia je špeciálne navrhnutá tak, aby poskytoval hladký povrch. Má v sebe uzavreté bunky a pracuje aj ako hydroizolácia.

Izolácia nástrekom je jednoznačne najlepším riešením pre ploché strechy. Je to univerzálna izolácia, ktorá je k dispozícii v rôznych hustotách pre danú hrúbku, zaisťuje trvalé opravy netesných plochých striech. Okamžite eliminuje akékoľvek problémy s kondenzáciami strechy.

Ploché strechy zvyčajne pociťujú únik tepla a sú náchylné na presakovanie, čo spôsobuje poškodenie materiálov. Bohužiaľ, týmto problémom trpí príliš veľa bytových domov.

Izolácia základov polyuretanovým systémom

Izolácia základov
Striekaná izolácia poskytuje vynikajúcu izoláciu a vytvára monolitickú, úplne utesnenú bariéru proti vlhkosti a vzduchu.
Striekaná (uzavretá bunková) penová izolácia je jedným z najúčinnejších komerčne dostupných izolačných materiálov.
Takýto druh izolácie sa dá využiť pri zatepľovaní, tak vnútorných ako aj vonkajších priestorov. Najčastejšie sa využíva ako izolácia obvodového plášťa, strechy, plochej strechy, klenutých stropov, základov, potrubí, skladov, nádrží, bazénov, automobilov, mraziacich zariadení a pod.
Rozdiel od polystyrénovej izolácie základov je, že použitie polyuretánovej peny nevyžaduje žiadnu ďalšiu vonkajšiu ochranu nakoľko má uzavreté bunky, ktoré neprepúšťajú vlhkosť cez izoláciu.

Priemyselné haly

Problémom výrobných či skladovacích hál je kondenzácia vody a jej následné kvapkanie zo stropu. Striekaná izolácia je dokonalým nástrojom ako sa s týmto problémom vysporiadať. Problém je spôsobený premŕzaním strešnej krytiny z trapézového plechu a vplyvom stúpajúceho tepla z prevádzky haly. Týmto spôsobom dôjde ku kontaktu teplého vzduchu so studeným povrchom a následnej kondenzácii. Evidujeme rôzne priemyselné haly, do ktorých v určitých ročných obdobiach regulárne prší, a preto naša striekaná izolácia je pre vás to správne riešenie.

Odporučíme ideálnu penu

Ideálnym izolantom na tieto problémy je polotvrdá pena, ktorá zabráni vzniku kondenzácie a vytvorí odolnú izolačnú vrstvu, ktorá ako pridaná hodnota ešte celú konštrukciu strechy dokonale spevní.

Naša spoločnosť používa špeciálnu metódu nástreku, ktorá je s úspechom aplikovaná na desiatkach hál v celej SR. Neváhajte sa preto obrátiť na našich technikov. Navrhneme to najlepšie riešenie práve pre vašu halu.

Najčastejšiepoužitie izolácie v priemysle:

Potravinársky priemysel

Už žiadne plesne…Izolácia PUR penou je vhodným riešením aj v potravinárskom priemysle. Skladisko potravín, výrobne či reštauračné zariadenia, striekaná izolácia je 100% ekologicky nezávadná a šetrná k životnému prostrediu. Výber konkrétnej peny sa podľa umiestnenia líšia – jednotlivé peny majú odlišné fyzikálne vlastnosti a rozdielnu tepelnú účinnosť.

Požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 10 files.
=